FRANCI / Hordain / 24.5.-29.5.2012

Na konci května se parta Viktoriánů, pod hlavičkou Plzeňského kraje, vydala reprezentovat své město, svůj klub, své trenéry na mezinárodní turnaj mladších žáků do francouzského města Hordain. Desítku Viktoriánů (Azba, Dandee, Jony, Mára, Petráš, Ráďa, Řezi, Sodič, Víťa, Vránič) doplnil Michal Pivoňka (Klatovy-Luby) a Kuba Toman (Jiskra Domažlice).
Turnaje se účastnilo 20 týmů a nás čekalo 7 utkání (4 ve skupině + 3 o konečné pořadí).
Ale pěkně popořádku...
Na dlouhou cestu jsme se vydali v noci ze čtvrtka na pátek. V dopoledních hodinách jsme se zastavili v Lucemburku a krásné historické město si společně prošli. Naši kamarádi Jony s Azbou se stačili i "vykoupat" v místní potůčku....asi se po dlouhé cestě potřebovali probrat. Jen si zapomněli vzít kartáček na zuby a pastu. Aby očista byla dokonalá.

Někdy před 17h jsme dorazili do místa turnaje a rovnou (jak jinak) na hřiště, kde nám byly předány informace o ubytování, stravování a také samozřejmě o tom "KDY A S KÝM!!" Po společné klidné noci na obrovském statku v obrovském pokoji (pro 14 nocležníků=tedy akorát pro náš hráčský a realizační tým :-D) jsme si v sobotu dopoledne zlehka zatrénovali neb nás první utkání čekalo až krátce po obědě.

Zde jsou všechna naše utkání, sehraná během soboty - pondělí.

ZÁKLADNÍ SKUPINA:
Plzeň - Feignies (FRA)             2:0       Vais 2
Plzeň - Hordain 2 (FRA)          6:0       Řezáč 3, Svoboda V. 2, Arzberger
Plzeň - Ormesson (FRA)         0:0       
Plzeň - Douvres (FRA)            4:0       Arzberger 2, Svoboda V., Vais


TABULKA 4. skupiny (vítězství 4 body / remíza 2 body / prohra 1 bod)
1. Plzeň           14 bodů           12:0
2. Feignies      11 bodů             7:2
3. Douvres      10 bodů             6:6
4. Ormesson     9 bodů             2:1
5. Hordain 2      4 body             0:18

ČTVRTFINÁLE:
Plzeň - UN Käerjéng 97  (LUX)    1:1      soupeř si dal vlastní gól (motal se u toho Azba :-D) / PK 0:3 (PK nedali Jony, Řezi, Kuba Toman)

SKUPINA o 5.-8. místo:
Plzeň - Hordain 1 (FRA)    2:0       Řezáč 2

UTKÁNÍ o 5.-6. místo
Plzeň - Feignies (FRA)   1:2         Pivoňka

TURNAJOVÉ STŘÍPKY:

 • ubytování na krásném starém statku v podkroví na čtrnáctilůžkáči + řidiči spali v místnosti upravené k bydlení ze stájového stání, vč. žlabu který sloužil jako odkládací místo = úžasné!
 • za statkem byla louka, kde kluci jako "odpočinek" pořádali utkání Gambrinus ligy, Ligy mistrů a Evropské ligy, takže se tu utkávala Chelsea s Viktorkou Plzeň, Barca prohrála s Libercem, Lamparda si "vodil" Horvy, Messi byl nešťastný z Limby, atp. J J
 • většina jídel (ráno, přes oběd i večer) se odbývala v RockBARU "U táty", jak si ho kluci pojmenovali = majitelem byl pán (asi 45let), který si kluky získal hned při příjezdu pozdravem alá Ozzák z Comebacku…a jinak to nebylo při každém dalším příjezdu i odjezdu. Nemluvě o "mexických vlnách", které pořádal se svou rodinou i štamgasty při každém našem odjezdu po jídle. Něco úžasného. Prostě "Papá" – jinak mu kluci neřekli, a když mu to překladatelka vysvětlovala, měl slzy v očích! A to bych Vám přál vidět jak dováděl/vyváděl, když starší přípravka svůj turnaj vyhrála!!!! Kluci mu pak dali figurku fotbalisty, kterou vyhráli…! J
 • velmi mile jsem byl překvapený, jak kluci "profesionálně" přistoupili k turnaji. Uměli si ho užívat "plnými doušky", ale jakmile jsme se domluvili, že bude pro dobro věci to či ono uděláno (odpočinek, relaxace, večerka, koncentrace, sraz, …) nebyl nejmenší problém!!! A bylo na ně v tomto směru 100% spolehnutí…!!!! Byli skvělý tým….!!!!
 • turnaj jsme začali i zakončili se stejným soupeřem, bohužel však s rozdílným výsledkem. A to jsme navíc tento tým (Feignies) s sebou "vytáhli" do čtvrtfinále naším vítězstvím v posledním utkání ve skupině J
 • jednotlivá utkání hodnotit nebudu – omezím se pouze na pár postřehů a faktů:
  • vedením turnaje jsme byli vyhlášeni jako NEJFOTBALOVĚJŠÍ tým = hráli jsme dle nich nejhezčí fotbal…!!! (pro mě mnohem cennější než případné vítězství v turnaji – pozn. autora)
  • prohráli jsme jediné utkání (to poslední celého turnaje o 5.místo=absolutně nám nevyšlo, ale horší jsme nebyli)
  • léty prověřené rčení "FOTBAL NEMÁ LOGIKU" (glosa trenéra Tomáše Pospíchala) nám ukázalo pravdivost těchto slov v remízovém zápase ve skupině, kdy se soupeř (Ormesson) prakticky nedostal za polovinu a my nebyli schopni vstřelit z jasných příležitostí branku…a navíc jsme mohli po chybě i inkasovat J
  • na základě předváděné hry (a to nejen ve čtvrtfinálovém utkání) jsme byli lucemburským týmem UN Käerjéng 97 (pozdějším finalistou s nímž jsme vypadli na PK) pozváni na turnaj do Lucemburku, který je skvostně obsazený (Bayern Mnichov, Norimberk, Kaiserslautern, KV Mechelen, atp.)
 • věřím, že si kluci kromě zážitků, vzpomínek a věcných turnajových trofejí z tohoto turnaje odvezli i řadu zkušeností, které zúročí v dalším fotbalovém životě
 • za nás trenéry a vedoucího týmu jim MOC DĚKUJI ZA SKVĚLÝ FOTBALOVÝ ZÁŽITEK A BEZVADNOU (RE)PREZENTACI ČESKÉ MLÁDEŽNICKÉ FOTBALOVÉ ŠKOLY!!!

 

Josef Juraši, Radek Skopový, Filip Linhart

Vlajka-francie                              2012-05-francie-2012-1238_2

http://radkos1968.rajce.idnes.cz/Francie_2012_-_1._den/

http://radkos1968.rajce.idnes.cz/Francie_2012_-_2._den/

http://radkos1968.rajce.idnes.cz/Francie_2012_-_3._den/

http://radkos1968.rajce.idnes.cz/Francie_2012_-_4._den/

http://youtu.be/XS0kdSpDx0Ehttp://youtu.be/prJrBj7FQZMhttp://youtu.be/iIj96FQCne4http://youtu.be/ehOlcsj_IIIhttp://youtu.be/uWM0nXibd40http://youtu.be/QQ3kvXfiHzIhttp://youtu.be/eJKc2ARRIakhttp://youtu.be/w1lCLDBsgekhttp://youtu.be/b1DCTqIBwsEhttp://youtu.be/uiGvJqYoidshttp://youtu.be/feokmr3soHchttp://youtu.be/cKW-HJ39UhMhttp://youtu.be/OP-NG46PJbYhttp://youtu.be/SLTyPvPApqchttp://youtu.be/kKa9CjtEzPIhttp://youtu.be/TTrMRNhJ8pUhttp://youtu.be/anTTLBg60CIhttp://youtu.be/9bzduFRZqt0http://youtu.be/NgAyMz3VL4chttp://youtu.be/wDJ02I-vpc4http://youtu.be/dKhT7xmZNkkhttp://youtu.be/zlz-L8kCBcYhttp://youtu.be/QeUNclwZGf0http://youtu.be/SMOzaQsSwLohttp://youtu.be/GKXo9WZ2L5YFotogalerie neobsahuje žádnou fotku.