→ fotogalerie

→ video

Penaltový rozstřel přál domácímu Dynamu

Krásné počasí, hřiště s přírodní trávou a poslední vítězné utkání na Spartě. Tyto faktory měly napomoci tomu, aby nejmladší dorost zápas v Českých Budějovicích zvládl odehrát dle představ trenérů.

Již vstup do utkání působil ze strany Viktorie velice ospalým dojmem, její hra postrádala rychlejší tempo a větší agresivitu. Soupeř hned od prvních minut ukázal způsob, kterým se bude v utkání prezentovat. Jednoduchým přechodem a tlakem na míč často dostávaly Budějovice svého soupeře do úzkých. Plzni se sice podařilo vstřelit první branku dobře vyřešeným a zakončeným rychlým protiútokem, jenže domácí po dvou zaváháních ze standardních situací vývoj utkání otočili. O poločasové přestávce se tak lépe dýchalo domácím.

Do druhého poločasu bylo důležité, aby hráči Viktorie především zvýšili rychlost kombinace a přesnost v ovládání míče. Časté ztráty totiž dávaly soupeři možnost zahrozit protiútokem. V úvodu druhé půle se červeno-modrým podařilo po krásné křídelní akci srovnat, ale v dalším průběhu dovolili Budějovicím navýšit skóre na 4:2. Hru sice měli svěřenci trenéra Kastnera pod kontrolou, ale právě nevynucené ztráty a špatné reakce v přepínání mezi útočnou a obranou fází dovolily domácím vstřelit dvě branky. Od tohoto stavu se sice zvýšila aktivita Plzně, ale z několika velmi slibných příležitostí dokázali hosté proměnit pouze dvě, díky kterým dospělo utkání do penaltového rozstřelu, ve kterém bylo šťastnějším týmem domácí Dynamo.
„To, že se nám nepodařilo utkání lepé zvládnout a dotáhnout do vítězného konce, lze přičíst příliš malému zaujetí pro hru a častým individuálním chybám. Je veliká škoda, že jsme nedokázali navázat na druhý poločas z minulého zápasu. Pevně věřím, že hráči se ponaučí a poslední utkání zvládneme po všech stránkách,“ hodnotí trenér Martin Kastner.

SK Dynamo České Budějovice U16 – FC Viktoria Plzeň U16 4:4 (2:1) PK: 5-4

Branky Viktorie: 10. Kocourek, 50. Ryška, 65. Řezáč, 74. Vilček
FC Viktoria Plzeň U16: Valeš – Svoboda V. (41. Hykš), Kapuscinský, Šťastný, Ryška – Řezáč, Pihrt, Petr (50. Čihák) – Kocourek (60. Brudna), Vilček, Skopový (41. Arzberger)