→ fotogalerie 

→ video

Šestnáctka si poradila se Slavií

Nejmladší dorostenci se ve svém zápase se Slavií Praha činili. S postupem času jejich výkon gradoval a soupeř zaznamenal čestný úspěch až ve chvíli, kdy viktoriáni vedli o tři branky.
Do utkání stoupili Západočeši pasivněji než soupeř, který si díky tlaku v blízkosti pokutového území vytvořil dobrou střeleckou příležitost, kterou však neproměnil. Tato akce přiměla domácí k větší aktivitě a pozornosti, což v dalším průběhu utkání bylo vidět. Viktoriáni začali soupeře přehrávat a vytvářet si zajímavé příležitosti. Zejména dostatečný tlak na míč po ztrátě nutil hráče Slavie k chybám. V přechodové a předfinální fázi měli Plzeňané kontrolu a dostatečnou kvalitu na vytvoření si několika slibných příležitostí, někdy ale i ty nejvyloženější nedokázali proměnit. V prvním poločase se prosadili Řezáč a Vilček, kteří určili poločasový výsledek.
Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a navázali na hru z prvního poločasu. Po třetím gólu se ale do jejich hry začala vkrádat lehkovážnost, což dalo soupeři možnost korigovat po pěkné akci výsledek. „Je škoda, že jsme nedokázali udržet přístup k utkání až do závěru a dohrát utkání bez inkasované branky,“ mrzí trenéra Martina Kastnera.
„Soupeře jsme během utkání nepustili do vážnějšího tlaku a nedovolili jsme, aby si vytvořil více příležitostí. V našem výkonu se musíme zaměřit na finální fázi, ve které je naše procento úspěšnosti v proměňování šancí stále nízké. Hráče musíme za předvedený výkon pochválit, ale je důležité, aby nepřestali pracovat a připravili se na nedělní utkání s Hradcem, který je v prozatímní tabulce lídrem,“ pokračuje Kastner.

FC Viktoria Plzeň U16 - SK Slavia Praha U16 3:1 (2:0)

Branky Viktorie: Řezáč, Vilček, Šťastný
FC Viktoria Plzeň U16: Valeš – Svoboda (47´ Hykš), Kapuscinský, Kadar, Ryška (70´ Skopový) – Čihák (54´ Vais), Řezáč, Pihrt (65´ Brudna) – Petr, Arzberger (57´ Šťastný), Vilček (47´ Kocourek)