→ fotogalerie

Dorost U16 doplatil na množství obdržených branek

Do prvního utkání sezóny vstupovali dorostenci Viktorie Plzeň do šestnácti let s odhodláním zužitkovat kvalitní přípravu a přetavit tréninkové dávky ve kvalitní výkon a vítězství.

Jejich plány však doznaly hned v úvodu několika trhlin a přesto, že ve hře nebyla Plzeň horším týmem, hned od úvodních minut prohrávala. Tento scénář provázel celé utkání proti pražskému soupeři. Dukla neměla herní převahu, ale hrubé chyby viktoriánů v defenzivě tvrdě trestala. Plzeňští si sice vytvořili dostatek příležitostí na vstřelení velkého počtu branek, což je pozitivní, ale zápas, ve kterém tým Martina Kastnera obdržel pět branek, otočit již nedokázali.

„Naše hra splňovala, co se týká ofenzivní fáze, přísnější měřítko, neboť jsme soupeře častokrát přitlačili k pokutovému území a vytvořili si několik zajímavých příležitostí či střeleckých pokusů. Naopak v defenzivní fázi jsme vyprodukovali několik hrubých chyb, všechny byly potrestané obdrženou brankou. V tomto ohledu byla Dukla velice produktivní. Nezbývá nám, než dál poctivě pracovat a vzít si ponaučení do dalších utkání,“ komentuje přestřelku trenér Kastner.

Dukla Praha - Plzeň 5:4 (3:2)

FC Viktoria Plzeň U16: Hrachovec - Svoboda V. (73. Milota), Čihák, Kapuscinský, Ryška – Řezáč, Svoboda D. (41. Hykš), Pihrt – Petr, Arzberger (68. Brudna), Kocourek (60. Vais)

Branky Viktorie: 20. Svoboda D., 30. Pihrt, 69. Řezáč, 79. Brudna